Hodowla kotów tajskich Viosna*PL - tutaj znajdziesz rasowe koty tajskie znane też jako syjamskie klasyczne lub starosyjamskie. Zapraszamy do hodowli kotów tajskich Viosna*PL.

Koty tajskie fascynowały nas od zawsze, więc w 2010 roku postanowiliśmy założyć prawdziwą hodowlę kotów rasowych, która stała się naszą pasją. Wszystko zaczęło się od pięknej Whisper (z hodowli Amelia*PL), która dzielnie towarzyszyła mi jeszcze podczas studiów w Olsztynie. Powrót na stałe do domu zbiegł się z moim powrotem z wolontariatów, przez co nasze „stado” powiększyło się o Dziabączka z Ukrainy i wyjątkową Elmirkę, która urodziła się właśnie w tym czasie. Kiedy na świat przyszła u nas Helenka, nie umieliśmy się już z nią rozstać, nie tylko ze względu na wygląd. Po wielu poszukiwaniach odpowiedniego kocurka, w sierpniu 2016 dołączył do nas Cody (z hodowli Fancy Diamonds*CZ w Czechach).

Dlaczego zakochaliśmy się w kotach tajskich? Wystarczy zapoznać się z charakterystyką rasy, by to zrozumieć. W tym celu zapraszamy do zakładki  „Rasa”.

Dokładamy wszelkich starań, by koty z naszej hodowli miały łagodne usposobienie, były przyjazne dla ludzi i innych zwierząt. Przykładamy szczególną uwagę do warunków w jakich dorastają kocięta, uwzględniając ich domowe utrzymanie. Kotki do rozrodu wybierane są nie tylko ze względu na charakter, ale także wygląd. Dzięki udokumentowanemu pochodzeniu, można prześledzić przodków wszystkich naszych kotów i kociąt przynajmniej do pięciu pokoleń wstecz. Jako zootechnik staram się mieć swój udział w doskonaleniu rasy tajskiej i starannie dobieram pary do kojarzeń, również w oparciu o ich rodowody. Efekty naszej pracy hodowlanej poddajemy ocenie wykwalifikowanych sędziów na międzynarodowych wystawach kotów rasowych i do tej pory uzyskujemy doskonałe oceny.

Wyświetlenia: 3769   Przejścia na stronę www: 1092  
Telefon:
+48 607 11 60 31