Twoj partner w pielęgnacji akwarium i oczka wodnego! Jesteśmy niezwykle dumni z naszego nowoczesnego podejścia do pielęgnacji ryb, łączącego łatwość użytkowania z wysoką jakością.

W 1951 dr nauk przyrodniczych Ulrich Baensch założył firmę „Tropenhaus“ (później Tetra) w Hannowerze. Dwa lata później założył laboratorium BioMin, gdzie miał możliwość testowania i rozwijania swoich produktów. Wtedy to wdrożył na rynek wiele innowacji i zgłosił kilka patentów.

W 1962 roku siedziba firmy z 20 pracownikami została przeniesiona do Melle i zmieniono nazwę na Tetra Kraft Werke. W tamtym momencie, Dr Baensch zarejestrował już 15 patentów dla procesów produkcyjnych i 20 znaków towarowych. Firma opublikowała również pierwszy magazyn akwariowy, Die Wesserfloh-Post.

Na początku lat 70-tych produkcja rozszerzyła się o fabrykę w Offelten. Tetra posiadała wtedy 420 pracowników. Miała wtedy miejsce pierwsza ekspedycja marki Tetra nad Amazonkę. W 1974 roku firma została sprzedana amerykańskiej grupie Warner-Lambert, stawiając tym samym pierwszy krok w kierunku globalizacji.

Rok 1980 - W tym czasie oczka wodne stawały się coraz bardziej popularne, stąd pojawienie się pełnej oferty uwzględniającej pokarmy, środki i technikę Tetra Pond. Innowacyjny pokarm Pond Sticks unosił się na powierzchni oczka wodnego pozwalając na obserwację ryb w trakcie posiłku.

 

Wyświetlenia: 926   Przejścia na stronę www: 0  
Adres:
Herrenteich 78, 49324 Melle, Germany
Telefon:
+48 22 255 21 61