UltraVet weterynarz Bydgoszcz - nowoczesny gabinet na ulicy Glinki, kompleksowa opieka nad zwierzętami. Mamy duży parking i łatwy dojazd!

Leczenie ambulatoryjne

Najważniejsza w chowaniu zwierząt jest profilaktyka. Jeżeli jednak zawiedzie, pozostaje nam tylko leczenie. Najbardziej popularne dolegliwości takie jak: kaszel, biegunka, wymioty, łupież czy padaczka wymagają szybkiej i fachowej pomocy. Większość chorób daje się kontrolować, dzięki czemu standard życia zwierzęcia nie ulega pogorszeniu. Ważne jest tylko dobre rozpoznanie, ułatwiające właściwe leczenie. Niedopuszczalne jest leczenie metodą „prób i błędów”, która więcej szkodzi, niż pomaga.

Najczęstsze proste zabiegi lecznicze, jakie wykonujemy to:

  • nawadnianie (popularne kroplówki)
  • podawanie leków w formie zastrzyków, zawiesin doustnych, wylewek na skórę etc.
  • pobieranie krwi oraz innych płynów ustrojowych
  • oczyszczanie i opracowywanie ran
  • cewnikowanie pęcherza moczowego
  • usuwanie ciał obcych

Niektóre przypadłości wymagają bardziej zdecydowanych działań. Zabiegi chirurgiczne nie są niczym strasznym, o ile wykonuje je doświadczony chirurg. Warto zaznaczyć, że pacjent musi być zakwalifikowany do zabiegu, aby ten miał szansę powodzenia. Kwalifikacja polega na badaniu klinicznym (czyli zbadanie zwierzęcia w gabinecie) uzupełnionym o konieczne badania dodatkowe (morfologia krwi, biochemia, USG, RTG). Zabiegi można podzielić na rutynowe, czyli np. kastracje i sterylizacje, oraz zabiegi dopasowywane indywidualnie do leczonego pacjenta.

Posiadamy pracownię chirurgiczną wyposażoną w narzędzia do większości zabiegów.

Czasami zdarza się sytuacja, że pacjent nie może dojechać do gabinetu. Wychodzimy więc naprzeciw i oferujemy wizyty domowe. Rejestrujemy wizytę na odpowiedni termin, przygotowujemy leki i narzędzia bazując na karcie pacjenta i wywiadzie przeprowadzonym z właścicielem.

Wyświetlenia: 5574   Przejścia na stronę www: 417  
Adres:
ul. Glinki 81 lok.3, 85-861 Bydgoszcz
Telefon:
+48 537 786 114